Plastická chirurgie

OPERACE PRSOU, LIPOSUKCE, OPERACE VÍČEK, OPERACE NOSU, OPERACE BŘICHA, VYHLAZENÍ OBLIČEJE, KOREKCE GENITÁLU, LIPOTRANSFER

Na naší klinice se rovněž zabýváme plastickou a estetickou chirurgií. Naším cílem je Vám nabídnout kompletní spektrum výkonů plastické a estetické chirurgie prováděných v lokální anestezii. K tomu máme pro Vás připraveny 2 operační místnosti a potřebné zázemí.

Všechny operace v celkové narkóze provádíme na nejmodernější a nejluxusnější klinice v České republice - Surgal Clinic v Brně, kde je pro Vás zajištěna nonstop péče se sloužícím chirurgem a anesteziologem v nemocnici. Takový komfort na jiném soukromém pracovišti nenajdete. V případě kompikací Vám garantujeme tu nejlepší možnou a nejrychlejší péči po 24 hodin denně. Pokud přemýšlíte o plastické operaci, pak operace ve skutečné nemocnici je určitě přínosem.

 • Zvětšení prsou

  Velmi žádanou operací v ambulancích plastického chirurga je zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů, tzv. augmentace prsou. Je to výkon, při kterém se vloží umělé silikonovým gelem plněné implantáty do těla klientky a tím docílíme požadované velikosti prsou.

  Indikace ke zvětšení prsou

  Zvětšení prsou se nejčastěji provádí na přání klientky, která není spokojená se svou stávající velikostí prsou nebo si přeje změnu tvaru prsu. Rovněž může být indikace z důvodů odebrání prsu při rakovině, nebo např. při vrozeném nevývinu prsu.

  Jaké používáme silikonové implantáty

  Na naší klinice používáme nejkvalitnější implantáty předního amerického výrobce, zn. Natrelle, dříve McGhan. Věříme, že pokud chceme předejít komplikacím a chceme klientce nabídnout to nejlepší, není důvod se cenově podbízet o pár tisíc korun a tím riskovat brzké pooperační komplikace event. prasknutí implantátu či jinou nechtěnou komplikaci.

  Kam se implantáty dávají

  Existují 3 pozice, kam se implantáty dají vložit. Na naší klinice je nejčastější umístění pod prsní žlázou, druhé je pod prsní sval a třetí typ - pod prsní fascii nepoužíváme. Až při konzultaci a zjištění Vašich snů je možné vybrat nejlepší umístění tak, aby Vaše poprsí vypadalo přirozeně a přitom sexy.

  Jaké silikony - anatomické nebo kulaté

  Je to věčná otázka všech diskuzních fór. Jaké implantáty jsou pro mne nejlepší? Kulaté nebo anatomické? Důvěřujte svému operatérovi a hlavně si je sama vyzkoušejte při vlastní konzultaci.

  Jak velké silikonové implantáty

  To opět prozradí až konzultace. S sebou si přineste sportovní podprsenku a těsnější halenku. Abyste si vše mohla v klidu vyzkoušet, máme připravenou sadu implantátů různé velikosti a tvarů - anatomické i kulaté. Uvidíte se sama v zrcadle a řeknete si, která velikost Vám nejvíce vyhovuje.

  Pokud máte další otázky ke zvětšení prsou, neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář nebo přímo zavolejte na tel.: 777 136 908.

 • Modelace prsou

  Při povislých nebo nehezky tvarovaných prsech provádíme modelace prsou a to buď plastikou (pexe) nebo plastikou doplněnou o implantaci silikonového implantátu, který doplňuje prsní objem. Při výkonu bez implantátu je klientkou stanovena nová poloha bradavky a velikost poprsí a tu se snaží operatér docílit. Pokud by po modelaci scházel objem prsu k dosažení patřičné velikosti, je možno vložit gelový silikonový implantát, který potřebný objem prsu dodá.

 • Zmenšení prsou

  Pokud Vaše poprsí není ideální velikosti a přejete si ho zmenšit, provádíme i tzv. redukci čili zmenšení prsou. U extrémně velkých prsou je vždy dobrá konzultace a zvážení, zda-li by výkon nemohl být proveden ze zdravotních důvodů a tak být proplacen zdravotní pojišťovnou. U prsou menších tato možnost není a plastika prsou je považována za estetický výkon, který pojišťovna neplatí.

 • Ostatní operace prsou

  Kromě zvětšení, modelace a zmenšení prsou, kterou jsou popsány výše, můžeme nabídnout i další výkony na poprsí, jako např. operaci gynekomastieoperace vpáčených bradavek nebo korekci velikosti prsního dvorce a další. Pokud máte zájem s námi prodiskutovat možnosti řešení Vašeho problému s poprsím, neváhejte se objednat na konzultaci.

 • Zmenšení břicha

  Pokud už ani tumescentní liposukce břicha není vhodným řešením Vašeho „většího“ bříška, pak je čas na abdominoplastiku, která dokáže převislou část břicha odstranit. Tato plastika břicha je velkou operací a při korekci většího břicha přináší i větší procento komplikací. Přesto je to jediné řešení, jak převislé břicho odstranit. Tak se dá znovu nabýt ztracená sebedůvěra a nabrat energie do dalšího dietního plánu. Abdominoplastiky se dělí do několika typů, do miniabdominoplastiky, která nemění polohu pupku a jen koriguje převis břicha, až po abdominoplastiku s liposukcí, která jednak přesazuje pupík do nové polohy a zároveň umožňuje modelování těla, např. boků liposukcí. Tato plastická operace je ale nejvíce náchylná ke vzniku komplikací, a proto se doporučuje jen u dobře indikovaných pacientů. Jakákoliv abdominoplastika bývá prvním krokem k získání krásnější postavy bez faldíků. Miniabdominoplastika stojí od 19 900 Kč.

 • Liposukce břicha

  Liposukce břicha patří k častým plastickým výkonům a to nejen u žen, ale i u mužů. Liposukci břicha lze provést buď v místním umrtvení nebo v celkové narkóze. Je to výkon, který přináší velmi hezké výsledky a při dobré indikaci dokáže nádherně vytvarovat postavu. Ne každý je vhodný k liposukci a proto doporučujeme předoperační konzultaci, při které Vám bude nabídnuta ta nejlepší možná varianta.

 • Operace horních víček

  POVISLÁ VÍČKA

  Provádíme korekční operace horních víček buď pouze kožní excisí, tj. pouze odstranění nadbytečné kůže nebo plastiku horního víčka doplňujeme i o redukci tukových prolapsů. Tukové prolapsy jsou přirozenou součástí každého oka a v případě zvětšení svého objemu se mohou vyklenovat a tím vytváří takové měkké polštářky na horních víčkách. Operační zmenšení objemu tukových prolapsů v určitých případech výrazně osvěží celkový pooperační dojem. Spolu s plastikou kůže horního víčka jsme schopni docílit ještě většího projasnění Vašich očí. Doplňujícím výkon k vyhlazení vrásek kolem očí může být aplikace botulotoxinu nebo výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové. Dokážeme provést i plastiku jednostranně pokleslého víčka (ptóza víčka), které může být vadou vrozenou a tento výkon je hrazen pojišťovnou. Korekce jednostranně pokleslého víčka obnoví symetrii Vašich očí.

 • Operace dolních víček

  VAKY POD OČIMA

  Provádíme plastickou operaci dolních očních víček, kde je většinou nutné odstranění přebytečných tukových polštářků, které jsou lidově nazývané „pytle pod očima“. K odstranění těchto „pytlů“ slouží právě plastika dolních víček, která bývá doplněna o odstranění kožních nadbytků a tím dojde k vyhlazení kožních vrásek. Je potřeba zdůraznit, že klasická operace dolních víček nedokáže zcela vyhladit vrásky pod očima. Zkuste se podívat do zrcadla, otevřete ústa a podívejte se nahoru. Zjistíte, že vrásky dolních víček se Vám z větší části vyhladí. Pokud by operace byla příliš radikální, mohlo by dojít k nežádoucímu efektu převrácení okraje dolního víčka. Z tohoto důvodu se nesnažíme docílit kompletního vyhlazení vrásek, ale upřednostňujeme obnovení přirozeného vzhledu díky optimálnímu snížení počtu vrásek a následným laserovým vyhlazením. Doplňujícím výkonem k vyhlazení vrásek kolem očí, dostupným rovněž na naší Klinice plastické a estetické chirurgie, může být opět aplikace botulotoxinu nebo výplňovým injekcí. U určitých klientů nabízíme pouze odstranění tukových prolapsů z tzv. transkonjunktiválního přístupu, kdy jizva je umístěna ve spojivkovém vaku a není žádná viditelná jizva. Plastika dolních víček je většinou náročnější než horních, proto je cena nepatrně vyšší.

 • Operace nosu

  Operace měkkého nosu

  Na naší klinice poskytujeme kompletní operační péči o Váš nos. Primární rhinoplastiky neboli první plastické operace nosu provádíme z rozličných důvodů. Nejčastěji pro úpravu špičky, „bambule“ na konci nosu, kde můžeme provést plastiku nosu, která zužuje a zjemňuje špičku nosu. Spadnutou špičku nosu lze zvednout, příliš široká nosní křídla přiblížit a zúžit, vyčnívající septum nosní zakrátit. Mezi plastiky měkkého nosu zařazujeme i snížení hřbetu chrupavčitého nosu, které vyrovná boční profil klientova nosu. Rovněž provádíme sekundární rhinoplatiky neboli plastické operace nosu na již operovaném nosu. U těchto výkonů korigujeme vzniklé vady po předchozím jizvení a nerovnosti vzniklé v průběhu zrání a hojení struktur měkkého nosu. Mezi sekundární plastické operace nosu řadíme i rekonstrukční výkony na nose. Může se jednat o pouhé vyplnění propadlinky kolagenovým injekčním implantátem nebo vlastním tkáňovým štěpem. Naší snahou je přiblížit se Vašemu snu co nejblíže, aby Vám pohled na Váš nos přinášel více radosti. Cena operace měkkého nosu začíná na 9 600 Kč.

  Operace tvrdého nosu

  Nejenom operace měkkého nosu, ale samozřejmě i plastika tvrdého nosu a kombinované plastické výkony (kompletní rhinoplastiky) na nose jsou v našem repertoáru plastických operací. Provádíme primární snesení kostěného hrbolu, které mění profil nosu z boku dle předoperační domluvy, dále zúžení kořene nosu pomocí tzv. osteotomie nosních kostí a jejich posunem do nové polohy a následným dlahováním. Rovněž prohloubení kořene nosu nebo naopak jeho vyplnění implantátem či vlastní tkání řadíme meziplastiky tvrdého nosu. Kombinací operačního výkonu na měkkém a tvrdém nosu dokáže proměnit Váš pohled na sebe sama, ale bez ztráty vlastní „tváře“, vlastní identity. Pro přátele z okolí to vždy musíte být jen Vy a jediné co můžou zaregistrovat, bude Vaše životní pohoda pramenící z větší sebedůvěry. Plastika tvrdého nosu stojí od 19 990 Kč.

 • Operace uší

  Nabízíme plastiku ušních boltců, nejčastěji jejich tzv. „přišití“ k hlavě. Kromě této odborně nazývané otoplastiky dokážeme změnit tvar celého boltce anebo vymodelovat pouze jeho část. Ušní boltec se skládá z kožního krytu a chrupavky. Plastika uší se provádí zásahem do těchto struktur. Nejčastěji pomocí tzv. zadního přístupu, kdy na přední ploše boltce nevzniká jizva. Lehce odstálé boltce lze korigovat pouze plastikou kožní, více odstálé uši pak plastikou kůže i chrupavky. Rovněž provádíme sešití protržených lalůčků od náušnic. Takový výkon na ušním lalůčku stojí 2 000 Kč.

 • Omlazení tváří - facelift

  Zdá-li se Vám Váš obličej povadlý věkem a chcete-li s tím něco dělat, pak začněte přemýšlet nad liftingy obličejeLifting znamená zvednutí a na obličeji se dá např. zvednout čelo a výsledkem je odstranění vrásek na čele, avšak díky možnosti aplikace botulotoxinu a současných výplňových materiálů např. na bázi kyseliny hyaluronové, ztrácí tento výkon na aktuálnosti. O jedno patro níže lze zvednout obočí. Odborně se tato plastická korekce nazývá browlift a jejím smyslem je navrátit obočí do svého původního tvaru. Ze zamračeného výrazu se stává veselejší výraz obličeje. Někdy je tato estetická korekce prvním krokem před operací horních víček. Vlivem stárnutí klesá podkožní tuk nad lícními kostmi. Jeho vrácení a pozvednutí je cílem midface liftu, který dokáže omladit obličej o řádku let. Další partií, kterou lze napnout, jsou tváře. Tuto plastickou operaci nazýváme face-lift a má několik variant: od pouhého odstranění nadbytečné kůže – minifaceliftu až po rozsáhlejší operace typu hlubokého faceliftu. Zlatým standardem na naší Klinice plastické a estetické chirurgie je klasický facelift, při kterém je fixován tzv. SMAS, což někdy bývá označováno jako SMAS-lift. Poslední částí je krk, tzv. neck-lift, kterým je možno vytvarovat krk a odstranit nežádoucí vrásky krku. Některé z uvedených výkonů je možno doplnit o liposukci, která dále redukuje množství podkožního tuku. Tyto plastické operace (brow-liftface-liftneck-lift) jsou většinou vhodné provést až kolem 50.roku věku, ale v indikovaných případech je možno operovat i dříve. Vypnutí obličeje dokáže omladit o řadu let a v kombinaci s dalšími plastikami jsou výsledky ohromující. Doporučujeme konzultaci v naší ambulanci a důkladné probrání všech alternativních postupů a doplňkových operací. Cena faceliftu začíná na 19 800 Kč.

 • Transplantace vlasů

  Transplantace vlasů je založena na principu, kdy se nepoškozené vlasy z určitého místa na hlavě odeberou (týlní oblast hlavy) a přesadí se na místo jiné, tedy místo, kde již vlasy nejsou nebo značně prořídly. Z týlu se odebere pruh vlasů, který se rozdělí na štěpy a mikroštěpy nebo se odeberou rovnou malé kruhovité štěpy a ty se pak přenášejí a vsazují do potřebných míst. Díky těmto malým štěpům, které obsahují tak 2 - 5 vlasů, přináší transplantace vlasů naprosto přirozený efekt. Nově vsazené vlasy si ponechávají vlastnosti, které měly na svém původním místě, a proto je výsledný efekt transplantace trvalý. Po zákroku dochází k tomu, že se transplantované vlasy přihojí a po určité době teprve začínají růst. První vlasy po zákroku většinou vypadají, jelikož byla přenosem porušena vlasová cibulka. Další vlasy, které narostou, již zůstávají trvale. Výsledný efekt transplantace vlasů lze hodnotit teprve po půl roce. Po této době je možno zákrok opakovat, je-li to nutné.

  Jaké problémy transplantace vlasů nejčastěji řeší?

  Prořídnutí vlasů v oblasti temene

  Kolečko na vrcholu hlavy je častým vlasovým problémem a obvykle se k němu připojuje i úbytek vlasů v čelní linii.

  Vlasové kouty

  Vlasové kouty obvykle trápí především mladší generace. Jde o časné stádium mužského plešatění.

  Ustupující čelo

  Vyskytuje se u méně než 10% případů a není spojen s vypadáváním vlasů na temeni. O to výraznější však může být úbytek vlasů v čelní linii.

  Zahuštění vlasů

  Zahuštění vlasů provádíme tam, kde úbytek vlasů způsobil nedostatečnou vlasovou hustotu a v případě potřeby transplantaci opakujeme.

  Metody transplantace vlasů

  STRIP technika, FUT (Follicular unit hair transplantation)

  Ze zadní části hlavy je odebrán pás kůže s krátce střiženými vlasy. Řez je proveden tak, aby výsledná jizva byla nenápadná. Je odebráno velké množství vlasových folikulů a technika je jednoduchá. Výsledná jizva je překryta okolními vlasy, ale při úplném oholení hlavy může být patrná. Stehy jsou odstraněny za dva týdny. Z odebraného pruhu kůže jsou pod mikroskopem připraveny jednotlivé vlasové sazenice. Folikulární jednotky mají 1-3 vlasové kořínky. Štěpy pak přeneseme mikropinzetou a umístíme je tak, aby byl růst vlasů v místě transplantace přirozený, tedy aby vlasy rostly ve správném směru. 

  Robotická transplantace vlasů (automatizovaná FUE metoda)

  Představujeme Vám novou, revoluční metodu transplantace vlasů. Jedná se o robotickou transplantaci vlasů. Robotická transplantace vlasů - systém F.U.E, tj. folicullar unit extraction, je velmi rychlá metoda extrakce a implantace jednotlivých vlasových váčků (v počtu 1-3 mikroštěpu) za pomoci robotického automatu.

  Nový systém je jedinečný, v České republice málo známý. Patent má svůj původ v USA, robotický přístroj byl vyvinut francouzskou firmou Medicamat.

  Proti běžné "stripové" technice transplantace vlasů, poskytuje tato metoda mnohé výhody.

  Jednou z nejzásadnějších výhod je, že tato metoda je prováděna bez použití skalpelu, tudíž nezanechává jizvu a je i nižší riziko infekce. Doba samotného zákroku je zkrácena přibližně na polovinu, operace je pro pacienta v mnoha ohledech komfortnější.

  Výkon probíhá na operačním sále. Nejdříve je holicím strojkem vyholen pruh vlasů v týlní oblasti cca 4 x 15 cm v závislosti na hustotě vlasů klienta. V lokální anestezii je pak za sterilních podmínek prováděna extrakce samotných vlasových jednotek plastickým chirurgem za pomoci automatizovaného přístroje. Díky speciálnímu nástavci lze rotací obříznout vlas od kůže a podtlakem vsát do přístroje. Štěpy jsou stejně velké, neobsahují více než nezbytně nutnou část kůže a podkoží, což umožňuje aplikaci více vlasových jednotek na určitou plochu a snižuje se i riziko poškození sazenic ve srovnání s klasickou metodou.  Po ukončení odběru následuje lokální anestesie příjmového místa, kam se po jedné vlasové jednotky aplikují pomocí speciálního  nástavce nebo mikropinzety.

  Jak dlouho zákrok trvá?

  Délka operace je individuální a je závislá na počtu vlasových sazenic, které se budou transplantovat. Transplantace cca 400 vlasových jednotek trvá přibližně 2 hodiny.

  Průběh transplantace vlasů

  Před zákrokem

  Nekuřte den před, během a bezprostředně po ukončení léčby! Kouření má negativní vliv na hojení ran a růst vlasů. Pacienti nad 45 let, kteří kouří více než 20 cigaret denně, patří do rizikové skupiny, u které může dojít ke zhoršenému růstu transplantovaných vlasů z důvodu zhoršeného hojení ran.

  V den operace nebo den předem je potřeba si umýt vlasy, dále nepoužívat gel na vlasy či jiné stylingové přípravky.

  K zákroku se dostavte odpočinutý, vyvarujte se konzumaci alkoholu, kávy. Neužívejte minimálně 10 dní přípravky obsahující kyselinu acetosalycilovou či jiné preparáty ovlivňující krevní srážlivost (např. Anopyrin, Aggrenox, Ticlid, Warfarin).

  Transplantace vlasů

  V první etapě vás čeká odběr vlasových štěpů. V druhé části si lékař připraví lůžka (dírky) pro nové implantované štěpy. Implantační otvory jsou stejně velké jako odběrová jehla. Štěpy přesně kopírují tvar a rozměry dírek, do který jsou implantovány. Třetí krok obsahuje samotnou implantaci štěpů do připravených lůžek. Jediný nepříjemný pocit může pacientovi působit aplikace lokální anestezie.

  Po zákroku

  Je-li zákrok proveden ambulantně, je nutný doprovod dospělé osoby, protože Vaše reakce mohou být zpomaleny z důvodu lokální anestezie či užití analgetik. V této době není možné pít alkohol, provádět jiná závažná rozhodnutí nebo řídit motorové vozidlo. Doporučujeme klidový režim minimálně týden po zákroku, za 3-4 dny je možné hlavu osprchovat mírným proudem vody, po 10 dnech lze použít jemný šampon. Je potřeba se vyvarovat minimálně 2 až 3 týdny mechanickému zatížení transplantované plochy, těžké fyzické práce, sportu, sauny ale také intenzivního slunečního záření. Doporučujeme lehkou pokrývku hlavy např. "kšiltovku".

  Návštěva u kadeřníka je možná za 3 až 4 týdny, barvení vlasů, trvalá pak za 6 týdnů po transplantaci vlasů. Je nutné požívat kůži
  šetřící přípravky.

 • Úpravy genitálu

  Provádíme korekce ženského zevního genitálu. Jedná se většinou o zmenšení stydkých pysků, které můžou být nadbytečně velké a dlouhé. Díky jejich zmenšení docílíme „omlazení“ vzhledu ženského genitálu. Výkon je relativně jednoduchý, leč vzhledem k umístění doporučujeme redukci stydkých pysků provést v celkové anestézii. Cena labioplastiky začíná na 4 900 Kč.

 • Liposukce

  Liposukce je nejčastějším výkonem plastické chirurgie. Jedná se o chirurgické odstranění podkožního tuku pomocí liposukčních kanyl. Při dobré indikaci je výsledek liposukce ohromující. A to liposukce za sebou zanechává jen drobné vpichy v kůži nutné pro průchod liposukčních kanyl. Přesto se jedná o výkon, na který je dobré se připravit a hlavně si zajistit pooperační pohodlí a klid.

  Jaké jsou nejčastější oblasti liposukce?

  Nejčastěji se liposukcí modelují boky a břicho. Další velmi žádanou oblastí jsou zevní a vnitřní stehna. K méně častým výkonům řadíme liposukci lýtek, zad, vnitřních paží, přední strany stehen apod. Pokud využijete služeb zkušeného plastického chirurga, tak je možné modelovat téměř libovolnou partii na Vašem těle.

#