Laserové výkony

Laserová epilace, fotorejuvenace, IPL, odstranění znamének, korekce žilek a metliček, odstranění hemangiomů, hyperpigmentace, akné, vyhlazení jizev…

Laserová ošetření se v současné době těší velké oblibě. Hlavním důvodem zvýšeného zájmu o ně je rychlé a efektivní řešení problémů-dermatologických, estetických a kosmetologických.

Široké možnosti využití laserových technologií umožňují pokrýt poptávku i po zákrocích, které se dříve řešily zdlouhavě a zbytečně razantně. Jejich hojení pak bylo podstatně komplikovanější a delší než při použití laseru (např.nepříjemné banáže dol. končetin po sklerotizaci žil). Při ošetření žilek “metliček“ laserem bandáže odpadají.

Mezi nejvyhledávanějšími zákroky  jmenujme např. odstranění červených žilek na těle i obličeji, omlazení pleti, korekce pigmentací, podpora hojení jizev, léčba akné atd.

Klienta zatěžují laserové ošetření jen v minimální míře. Není nutná  časově náročná  příprava před ošetřením ani žádné dlouhodobé omezení po jejich absolvování. Jsou časově nenáročné což je jejich nespornou výhodou. Po ošetření laserem se můžete ihned navrátit k běžným denním aktivitám.

 • Laserová trvalá epilace

  Trápí Vás nežádoucí chloupky se kterými neustále marně bojujete pomocí pinzet, vosků, depilačních strojků a ony opět po pár dnech nepříjemně a nehezky dorůstají? Nevzdávejte svůj boj, jen volte ty nejlepší a nejefektivnější zbraně! V našem centru Vám je nabízíme. Trvalé laserové epilace provádíme nejmodernější a nejúčinnější technologií LIGHT SHEER DUET fa LUMENIS, které byl jako jedné z mála udělen prestižní certifikát FDA.

  Základní princip jeho výjimečné účinnosti na korekci nežádoucího ochlupení je selektivní fototermolýza (tzn. přesně mířená vysoká tepelná energie). Orientuje se pouze do pigmentu chlupu a sváží se cíleně do jeho cibulky (folikulu), kterou poškozuje.

  Výhodou laserové epilace naší technologií je vysoká míra rozlišení barvy kůže, lze ji proto použít u všech fototypů (I-IV). Bez rizika popálení povrchu pokožky.

  Jak se na laserovou epilaci připravit?

  Doporučujeme z ošetřované lokality cca 4-6 týdnů NEODSTRAŇOVAT chloupky pomocí vosku, pinzety, depilačního strojku (po vytržení chloupku by chybělo propojení mezi hlavicí laseru a cibulkou). Trápit s chloupky se však nemusíte, lze je zaholovat, sestřihovat nebo používat po toto období depilační krémy. Naposledy však cca 2-3 dny před plánovaným laserovým ošetřením.

  Průběh ošetření laserem

  Odborně zaškolený personál po vstupní bezplatné konzultaci navolí nejvhodnější postup při Vašem laserovém zákroku. Zohlední barvu kůže, hustotu ochlupení, lokalitu atd. Poté nanese na celou ošetřovanou ploch indiferentní gel (mnoho z nás se s ním již potkalo např. při ultrazvukovém vyšetření), přiloží plně chlazenou hlavici laseru z níž pulzy vycházejí. Ošetření není nijak bolestivé, není třeba se ho obávat. Vnímáno je jako drobné štípání. U zvláště citlivých klientů nebo lokalit (např.třísla) lze před zákrokem aplikovat Emlu (mast k lokálnímu znecitlivění).

  Bezprostředně po laserové epilaci se můžete věnovat všem běžným aktivitám bez omezení.

 • IPL - omlazení, pigment, akné

  Pulzní světlo IPL - základním principem ošetření je selektivní fototermolýza tzn. energie světelná se fyzikálně mění na tepelnou. Záblesk širokospektrálního paprsku, který proniká do hlubších vrstev kůže (Dermis). Cílovým místem působení jsou kolagenová vlákna, pigmentace, zánětlivá ložiska, drobné cévní léze.

  Možnost nastavení technologie dle individuálních potřeb pleti je její velkou výhodou (fototyp, program-omlazení, akné, pigment, žilky). Dochází tím k maximálnímu průniku do hlubokých vrstev kůže, bez rizika přehřátí povrchu pokožky (popálení).

  Omlazení -důsledkem přirozeného procesu stárnutí pokožky dochází k ochabnutí kolagenových vláken. Jejich struktura je nepravidelná. Častým faktorem urychlené degenerace kolagenových vláken bývá stres, nepravidelná životospráva, nadměrné slunění a v neposlední řadě genetika. Působením pulzního světla na ochablá vlákna v nich dochází ke zvýšené produkci vlastního kolagenu. Výsledkem je postupné zpevňování pokožky a vyhlazování kožního reliéfu.

  Pigment - nežádoucí hyperpigmentace jsou způsobeny mnoha faktory (nadměrné slunění, pozánětlivé stavy, nešetrná depilace voskem, genetika atd.). Paprsek pronikající do pokožky se orientuje na zvýšenou koncentraci pigmentu, kterou tepelnou energií naruší. Následně dojde k "vyplavení" pigmentu do povrchových vrstev a do cca 10 dnů po ošetření se sloupne. Počet ošetření je individuální. Závisí na četnosti hyperpigmentací a době vzniku.

  Akné - ošetření intenzivním pulzním světlem je vhodným doplňkem léčby akné. Kombinace chemické léčby (stanoví dermatolog) a fyzikální léčby- IPL. Expozicí pulzním světlem, jež má silné antibakteriální účinky, stimuluje kolagenová vlákna, dojde k urychlení léčby akné, jeho mírnějšímu průběhu, výrazně snižuje riziko tvorby jizviček a pozánětlivých hyperpigmentací. Nevhodnější je kůra několika ošetření(4-6) v intervalech po 4-6 týdnech.

 • Odstranění žilek

  Obličej

  Rozšířené červené žilky vznikají nejčastěji vlivem genetiky, vysokým krevním tlakem, zevními vlivy počasí (mráz). Jejich korekce není jen záležitostí estetiky, ale i léčby některých kožních onemocnění např.Rosacea. Cílovým místem paprsku je hemoglobin (krevní barvivo) v rozšířených cévkách. Tepelná energie zataví drobné žilky, tím se stávají nefunkčními a tělo je cca 4-6 týdnů po ošetření odbourá. Ošetření se opakuje po cca 4 týdnech.

  Tělo

  Rozšířené žilky "metličky" na dolních končetinách jsou velmi častým jevem. Špatná cirkulace krve v dolních končetinách vlivem dlouhého stání nebo naopak i způsobené sedavým zaměstnáním jsou nejčastější. Genetika v této problematice hraje významnou roli. Korekce žilek na dolních končetinách provádíme pomocí laseru LIGHT SHEER. Možnost nastavení vysoké tepelné energie do malé plošky, zaručuje vysoký terapeutický účinek. Energie laseru se orientuje do hemoglobinu (krevní barvivo) v rozšířené žilce. Následně dojde k zaslepení žilky a její nefunkčnosti. Po cca 4-6 týdnech dojde k jejich rozpadu a odhojení. Při použití této technologie dochází již po 1.oš. k významné redukci žilek (cca 80%)

  Rady před ošetřením

  Jediné co není vhodné před ošetřením žilek IPL nebo LIGHT SHEER je opálená pokožka. Vytrácí se barevný rozdíl mezi žilkou a okolní barvou kůže. Defekt se stává pro technologie málo čitelný. Tím by se jeho maximální možný účinek snížil, což je nežádoucí.

  Rady po ošetření

  Všechna ošetřovaná místa je vhodné chránit proti slunečnímu záření, účinnými krémy 50+. Platí především u ošetření obličeje. U dolních končetin odpadá nepříjemné bandážování, jako např.po sklerotizaci žil. Jakákoliv vaše aktivita je možná bez omezení.

 • Odstranění znamének

  Znamínka se neodstraňují pouze z důvodů estetických, ale též ze zdravotního hlediska a to bohužel čím dál tím častěji. Nemalý podíl na tomto jevu má i nadměrné slunění, bez používání vhodných ochranných přípravků. Zeptejte se nás, rádi Vám poradíme, které jsou právě pro Vás vhodné.

  Nejžádanější lokality laserového odstranění znamínek z důvodů estetických bývají v oblasti obličeje, krku a dekoltu.

  Zdravotních pak místa častého mechanického oděru např. okolí pasu, krku, podpaží, třísel. Po takto častém mechanickém dráždění, při běžném každodenním pohybu, se mohou znamínka začít měnit velikostí, barvou i tvarem, to je jistě pádný důvod k jejich odbornému vyšetření a následnému odstranění.

  Laserové zákroky jsou vhodné k odstranění pouze některých druhů znamínek. Kdy je laserové odstranění vhodné, určí vždy lékař a volí vhodnou terapii.

  Proč je laser vhodný?

  Frakční CO2 laser používaný v našem centru je velmi jemnou a přitom účinnou volbou k odstranění znamínek. Lze jej používat na všechny lokality těla včetně obličeje. Zrak pacienta je vždy po celý zákrok chráněn speciálními brýlemi. Zákroky se provádí v lokální anestezii. Paprsek laseru je počítačem přesně vyměřen na ošetřovanou lokalitu a nastaví i jeho intenzitu. Zaměřené místo se pak v tenkých vrstvičkách odpařuje. Zůstává pouze malá růžová ploška, která se odhojí stroupkem. Místo se kryje náplastí, která se může druhý den po zákroku odstranit. Odpadá šítí rány, odstraňování stehů, tím je zákrok mnohem šetrnější než klasické chirurgické odstranění.

  Mějte na paměti, že včasná kontrola a odstranění problematických znamének může předcházet závažným zdravotním komplikacím.

  55dba699a493b b6aa3 55dba699839dc 72210 55dba6996612d 2839a

 • Odstranění výrůstků

  Nejčastěji se na povrchu pokožky objevují fibromy, mílie, tukové útvary, xantelasmata a další nepříliš estetické výrůstky. Vznikají běžným opotřebením pokožky v důsledku věku, genetických dispozic, sluněním, mechanickým drážděním…

  Laser CO2 je velice jemně odpaří stejným principem jako znaménka. Vzhledem k tomu, že jejich odstranění není nijak zatěžující pro klienta, lze ošetřit v případě potřeby několik lokalit při jednom ošetření. Dle velikosti výrůstků se aplikuje lokální anestezie nebo se ošetřované místo pouze zachladí speciálním cryo sprayem. Vzniklé drobné ranky se kryjí náplastí nebo roztokem sol.Novikovi (zelený tekutý obvaz). Druhý den po ošetření se dají sejmout náplasti a nechát volně stroupkem odhojit.

 • Odstranění hemangiomů

  Hemangiomy

  Hemangiomy jsou kruhovité cévní útvary, které vypadají podobně jako červená špendlíková hlavička. Jejich četnost i velikost může být různá. Důvod jejich vzniku je nejasný. Nejčastěji je zmiňován věk a genetická dispozice. Nejsou ale nikterak nebezpečné, vadí pouze esteticky. Jen v místech mechanického oděru např. krk, podpaží může docházet k jejich “zadrhnutí” a následnému krvácení.

  Způsob jejich odstranění je velmi jednoduchý. Používáme laser Light Sheer, který vysokou tepelnou energií, která se selektivně vychytává pouze do krevního barviva hemoglobinu celý hemangiom zataví.

  Po zakoagulování se na ošetřené místo aplikuje tekutý obvaz. Ten se samovolně po cca 3dnech sloupne. Další péče není nutná. Vstřebávání hemangiomu je individuální a nejčastěji do 4 týdnů po zákroku naprosto vymizí.

  Araneus - pavouček

  Jedná se o pavoučkovitý cévní névus, často se objevuje v obličejové lokalitě mnohdy i u dětí.

  Jeho odstranění je stejné jako u hemangiomů, tepelnou energií laseru dojde k zatavení a následnému vstřebání, ošetřené místo se kryje tekutým obvazem. K úplnému odbourání dochází individuálně do cca 4-6 týdnů po zákroku. Po tuto dobu se doporučuje ošetřovanou plošku chránit proti UV záření. Období po zákroku neomezuje žádné běžné aktivity.

 • Odstranění keratóz

  Keratózy vznikají vlivem slunečního záření, stárnutím pokožky, genetickou dispozicí. Jejich odstranění se provádí exkochleací “seškrábnutím” speciální chirurgickou lžičkou. Lze volit i šetrnejší ošetření pomocí CO2 laseru. Ten přesně počítačem nastaví energie, které se přenáší na ošetřované místo a po tenkých vrstvičkách dochází k odpaření tkáně keratózy. Popřípadě excizí (vyříznutím) a následným odesláním vzorku tkáně na histologické vyšetření. Všechny tyto zákroky se provádí v lokální anestezii. Ošetřovaná místa se velmi dobře a rychle hojí. Doporučuje se používání ochranných přípravků proti UV záření např. Anthelios 50+(možno zakoupit přímo po zákroku v našem centru).

 • Vyhlazení jizev

  Nové jizvy

  Výraznou podporou hojení nových jizev (1-6týdnů starých) po úrazech, operacích, herpesech je ošetření technologií SOFT laser Opthant.

  Její výjimečné hojivé účinky dvou barevného spektra paprsků, červeného laserového, který urychluje látkovou výměnu ve tkáních, zvyšuje mikrocirkulaci a modré spektrum s antibakteriálními úcinky. Je to nejvhodnější kombinace podpory bezproblémového hojení jizev kdekoliv na těle. Výjímkou jsou oční partie např. po operaci očních víček. Při terapii je používáno ochranných brýlí. Terapeutický čas se nastavuje dle velikosti a lokality. Opakování je vhodné po cca 1-2x týdně alespoň 5x . Je zcela bezbolestné a relaxační.

  Starší jizvy

  Pokud Vás trápí jizvy které jsou vyzrálé, ale stále ne úplně esteticky přijatelné (červené,hyperpigmentované), k jejich korekci se používá IPL technologie. V červených jizvách zatavuje drobné cévky, které jizvu probarvují. Postupně světlá a splývá s okolní barevností kůže. U jizev se zvýšeným výskytem pigmentu se vychytává do tmavších míst jizvy, rozrušuje ho a postupně dochází k jeho odplavování. Jizva bledne a zatahuje se.

  Vystouplé hypertrofické jizvy

  Laserová korekce vystouplých nebo nepravidelných (keloidních) jizev se provádí frakčním CO2 laserem. Přesné počítačem nastavená energie se zacílí na ošetřovné místo a postupně odpařuje jizevnatou tkáň. Dochází ke snížení reliéfu jizvy, jejímu změkčení. Zákrok se provádí v lokální anestezii. Vzhledem k šetrnosti, ale vysoké účinnosti laseru nedochází k velkému poškození tkáně. Místa se rychle hojí. Ve většině případů se kombinuje laserové ošetření s aplikací speciálních injekcí, které dokáží jizvy vyhladit.

#