Nové jizvy

Výraznou podporou hojení nových jizev (1-6týdnů starých) po úrazech, operacích, herpesech je ošetření technologií SOFT laser Opthant.

Její výjimečné hojivé účinky dvou barevného spektra paprsků, červeného laserového, který urychluje látkovou výměnu ve tkáních, zvyšuje mikrocirkulaci a modré spektrum s antibakteriálními úcinky. Je to nejvhodnější kombinace podpory bezproblémového hojení jizev kdekoliv na těle. Výjímkou jsou oční partie např. po operaci očních víček. Při terapii je používáno ochranných brýlí. Terapeutický čas se nastavuje dle velikosti a lokality. Opakování je vhodné po cca 1-2x týdně alespoň 5x . Je zcela bezbolestné a relaxační.

Starší jizvy

Pokud Vás trápí jizvy které jsou vyzrálé, ale stále ne úplně esteticky přijatelné (červené,hyperpigmentované), k jejich korekci se používá IPL technologie. V červených jizvách zatavuje drobné cévky, které jizvu probarvují. Postupně světlá a splývá s okolní barevností kůže. U jizev se zvýšeným výskytem pigmentu se vychytává do tmavších míst jizvy, rozrušuje ho a postupně dochází k jeho odplavování. Jizva bledne a zatahuje se.

Vystouplé hypertrofické jizvy

Laserová korekce vystouplých nebo nepravidelných (keloidních) jizev se provádí frakčním CO2 laserem. Přesné počítačem nastavená energie se zacílí na ošetřovné místo a postupně odpařuje jizevnatou tkáň. Dochází ke snížení reliéfu jizvy, jejímu změkčení. Zákrok se provádí v lokální anestezii. Vzhledem k šetrnosti, ale vysoké účinnosti laseru nedochází k velkému poškození tkáně. Místa se rychle hojí. Ve většině případů se kombinuje laserové ošetření s aplikací speciálních injekcí, které dokáží jizvy vyhladit.

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz