Hemangiomy

Hemangiomy jsou kruhovité cévní útvary, které vypadají podobně jako červená špendlíková hlavička. Jejich četnost i velikost může být různá. Důvod jejich vzniku je nejasný. Nejčastěji je zmiňován věk a genetická dispozice. Nejsou ale nikterak nebezpečné, vadí pouze esteticky. Jen v místech mechanického oděru např. krk, podpaží může docházet k jejich “zadrhnutí” a následnému krvácení.

Způsob jejich odstranění je velmi jednoduchý. Používáme laser Light Sheer, který vysokou tepelnou energií, která se selektivně vychytává pouze do krevního barviva hemoglobinu celý hemangiom zataví.

Po zakoagulování se na ošetřené místo aplikuje tekutý obvaz. Ten se samovolně po cca 3dnech sloupne. Další péče není nutná. Vstřebávání hemangiomu je individuální a nejčastěji do 4 týdnů po zákroku naprosto vymizí.

Araneus - pavouček

Jedná se o pavoučkovitý cévní névus, často se objevuje v obličejové lokalitě mnohdy i u dětí.

Jeho odstranění je stejné jako u hemangiomů, tepelnou energií laseru dojde k zatavení a následnému vstřebání, ošetřené místo se kryje tekutým obvazem. K úplnému odbourání dochází individuálně do cca 4-6 týdnů po zákroku. Po tuto dobu se doporučuje ošetřovanou plošku chránit proti UV záření. Období po zákroku neomezuje žádné běžné aktivity.

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz