Znamínka se neodstraňují pouze z důvodů estetických, ale též ze zdravotního hlediska a to bohužel čím dál tím častěji. Nemalý podíl na tomto jevu má i nadměrné slunění, bez používání vhodných ochranných přípravků. Zeptejte se nás, rádi Vám poradíme, které jsou právě pro Vás vhodné.

Nejžádanější lokality laserového odstranění znamínek z důvodů estetických bývají v oblasti obličeje, krku a dekoltu.

Zdravotních pak místa častého mechanického oděru např. okolí pasu, krku, podpaží, třísel. Po takto častém mechanickém dráždění, při běžném každodenním pohybu, se mohou znamínka začít měnit velikostí, barvou i tvarem, to je jistě pádný důvod k jejich odbornému vyšetření a následnému odstranění.

Laserové zákroky jsou vhodné k odstranění pouze některých druhů znamínek. Kdy je laserové odstranění vhodné, určí vždy lékař a volí vhodnou terapii.

Proč je laser vhodný?

Frakční CO2 laser používaný v našem centru je velmi jemnou a přitom účinnou volbou k odstranění znamínek. Lze jej používat na všechny lokality těla včetně obličeje. Zrak pacienta je vždy po celý zákrok chráněn speciálními brýlemi. Zákroky se provádí v lokální anestezii. Paprsek laseru je počítačem přesně vyměřen na ošetřovanou lokalitu a nastaví i jeho intenzitu. Zaměřené místo se pak v tenkých vrstvičkách odpařuje. Zůstává pouze malá růžová ploška, která se odhojí stroupkem. Místo se kryje náplastí, která se může druhý den po zákroku odstranit. Odpadá šítí rány, odstraňování stehů, tím je zákrok mnohem šetrnější než klasické chirurgické odstranění.

Mějte na paměti, že včasná kontrola a odstranění problematických znamének může předcházet závažným zdravotním komplikacím.

ošetření CO2 laseremošetření CO2 laseremošetření CO2 laserem
Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz