Pulzní světlo IPL - základním principem ošetření je selektivní fototermolýza tzn. energie světelná se fyzikálně mění na tepelnou. Záblesk širokospektrálního paprsku, který proniká do hlubších vrstev kůže (Dermis). Cílovým místem působení jsou kolagenová vlákna, pigmentace, zánětlivá ložiska, drobné cévní léze.

Možnost nastavení technologie dle individuálních potřeb pleti je její velkou výhodou (fototyp, program-omlazení, akné, pigment, žilky). Dochází tím k maximálnímu průniku do hlubokých vrstev kůže, bez rizika přehřátí povrchu pokožky (popálení).

Omlazení -důsledkem přirozeného procesu stárnutí pokožky dochází k ochabnutí kolagenových vláken. Jejich struktura je nepravidelná. Častým faktorem urychlené degenerace kolagenových vláken bývá stres, nepravidelná životospráva, nadměrné slunění a v neposlední řadě genetika. Působením pulzního světla na ochablá vlákna v nich dochází ke zvýšené produkci vlastního kolagenu. Výsledkem je postupné zpevňování pokožky a vyhlazování kožního reliéfu.

Pigment - nežádoucí hyperpigmentace jsou způsobeny mnoha faktory (nadměrné slunění, pozánětlivé stavy, nešetrná depilace voskem, genetika atd.). Paprsek pronikající do pokožky se orientuje na zvýšenou koncentraci pigmentu, kterou tepelnou energií naruší. Následně dojde k "vyplavení" pigmentu do povrchových vrstev a do cca 10 dnů po ošetření se sloupne. Počet ošetření je individuální. Závisí na četnosti hyperpigmentací a době vzniku.

Akné - ošetření intenzivním pulzním světlem je vhodným doplňkem léčby akné. Kombinace chemické léčby (stanoví dermatolog) a fyzikální léčby- IPL. Expozicí pulzním světlem, jež má silné antibakteriální účinky, stimuluje kolagenová vlákna, dojde k urychlení léčby akné, jeho mírnějšímu průběhu, výrazně snižuje riziko tvorby jizviček a pozánětlivých hyperpigmentací. Nevhodnější je kůra několika ošetření(4-6) v intervalech po 4-6 týdnech.

po kombinované léčbě s použitím IPL technologiepřed ošetřenímIPL zajistí krásu i zdraví naší pokožkytato pokožka nebyla vždy takto krásná...před ošetřenímIPL napomáhá bezchybnému vzhledu pokožkypo naší komplexní péči
Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz